Porównanie kas fiskalnych Emar Solo Bis, Elzab Mini E, Novitus Mała E, Posnet Bingo HS EJ (aktualizacja)

Foto
Poniżej przedstawiamy porównanie urządzeń średniego segmentu kas fiskalnych z kopią elektroniczną paragonu.

Testowaliśmy kasy fiskalne: Emar Solo Bis, Elzab Mini E, Novitus Mała Plus E oraz Posnet Bingo HS EJ.

porównanie kas fiskalnych elzab, emar, novitus
posnet bingo hs ej

Warto wspomnieć, że kasa Elzab Mini E wystepuje również w kolorze czarnym a Emar Solo w kolorze szarym. Posnet Bingo HS EJ dostępna jest w kolorze pomarańczowym. Novitus Mała Plus E dostępna jest tylko w zaprezentowanej przez nas konfiguracji kolorów.

  • Konstrukcja oraz gabaryty
Spośród testowanych przez nas urządzeń, wszystkie zajmują zbliżoną powierzchnię w miejscu prowadzenia sprzedaży. Ich konstrukcje różnią się jednak od siebie dość znacznie.
Kasa fiskalna Elzab Mini E to płaska obudowa z nieznacznie pochylonym wyświetlaczem operatora. W tym samym stylu zaprojektowana została również klawiatura, która nie posiada tradycyjnych, wystających klawiszy a płaską folię pod którą znajduje się kartka papierowa z opisem klawiszy. Za dopłatą około 50zł można zakupić kasę ze standardową klawiaturą modułową.
Kasa fiskalna Novitus Mała Plus E zwraca na siebie uwagę ostrymi rysami oraz niespotykanym w innych rozwiązaniach umieszczeniem wyświetlaczy dla klienta oraz operatora, które sprawiają wrażenie lustrzanego odbicia.
Kasa fiskalna Emar Solo Bis ma najłagodniejsze kształty spośród przedstawionych urządzeń. Wyświetlacz operatora oraz tradycyjne klawisze umieszczone są pod kątem. Na uwagę zasługuje przycisk znajdujący się z lewej strony klawiatury otwierający pokrywę, pod którą umieszczony jest papier drukujący oryginały paragonów oraz trzy wypustki w dolnej części górnej obudowy, o które możemy oprzeć kartę płatniczą lub lojalnością klienta. Nie musimy jej wtedy odkładać pomiędzy klawisze (jak to najczęściej ma miejsce) lub też gdzieś obok urządzenia na stanowisku sprzedaży.
Kasa fiskalna Posnet Bingo HS EJ to doskonale znana konstrukcja z wersji urządzenia z kopią papierową paragonu, która została doceniona przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego i była finalistą konkursu "Dobry Wzór 2010". Łagodne kształty, duży, umieszczony pod odpowiednim kątem wyświetlacz operatora, przemyślany układ klawiszy sprawia, że praca na tym urządzeniu jest bardzo przyjemna. Specjalna konstrukcja obudowy zabezpiecza płytę główną kasy przed zalaniem.

gabaryty novitus mała plus egabaryty emar solo
gabaryty elzab mini eganaryty posnet bingo hs ej
  • Wyświetlacze
Największym wyświetlaczem dla operatora dysponuje kasa fiskalna Emar Solo Bis. Podświetlany na niebiesko graficzny wyświetlacz wyświetlający 4 linie po 21 znaków gwarantuje komfort pracy w każdych warunkach oświetleniowych.
W kasie fiskalnej Elzab Mini E wyświetlacz operatora to czytelny, podświetlany na jasno, alfanumeryczny panel LCD wyświetlający 2 linie po 24 znaki. Podobnym wyświetlaczem może pochwalić się kasa Novitus Mała Plus E. Alfanumeryczny LCD wyświetlający 16 znaków w dwóch liniach, który dla odróżnienia podświetla się na kolor niebieski.
Rubinowy kolor podświetlenia wyświetlacza operatora charakteryzuje kasę Posnet Bingo HS EJ. Bardzo czytelny panel niemęczący wzroku, wyświetla dużej wielkości 2 linie po 16 znaków każda. Wyświetlacz ten znany jest z modelu z kopią papierową paragonów w wersji Plus.

wyświetlacz emar solo wyświetlacz elzab mini e wyświetlacz novitus mała plus e  wyświetlacz operatora posnet bingo hs ej

Jeżeli chodzi o wyświetlacze przeznaczone dla klienta, to podobnie jak przy tych dla operatora w największy wyświetlacz wyposażona została kasa fiskalna Emar Solo Bis. Duży, graficzny podświetlany na niebiesko panel gwarantuje pełną czytelność danych na nim wyświetlanych. Równie czytelny, choć troszkę mniejszych rozmiarów wyświetlacz zastosowano w kasie Novitus Mała Plus E. Najsłabszymi wyświetlaczami dla klienta dysponują kasy: Elzab Mini E i Posnet Bingo HS EJ, które wykonane są w technologii LED i mają możliwość wyświetlenia 8 cyfr w jednej linii.

wyświetlacz klienta emar solo wyświetlacz klienta elzab mini e  wyświetlacz klienta novitus mała plus e  wyświetlacz klienta posnet bingo hs ej

W tym miejscu warto jeszcze napisać szerzej o sposobie umiejscowienia wyświetlaczy w kasie Novitus Mała Plus E, który jest niespotykany w innych urządzeniach na naszym rynku. Zwykle wyświetlacz dla klienta wbudowany jest w tylny panel obudowy kasy. Tutaj znajduje się na górnym panelu, sąsiadująco z wyświetlaczem operatora. Z jednej strony sprawia to wrażenie lustrzanego odbicia a z drugiej jest wystarczająco czytelne zarówno dla operatora jak i dla klienta.

wyswieltacze novitus mała plus e

  • Klawiatura
W kasach fiskalnych Novitus Mała Plus E, Emar Solo Bis oraz Posnet Bingo HS EJ zastosowano standardową klawiaturę z klawiszami osłoniętymi plastikowymi nakładkami chroniącymi ją przed wytarciem. Układ klawiszy w tych klawiaturach jest czytelny, wygodny do pracy. W mojej opinii w kasie Emar Solo dodatkowe funkcje na poszczególnych klawiszach mogłyby być opisane innym kolorem, gdyż za bardzo zlewają się z pozostałą częścią klawiatury. Kasa Posnet Bingo HS EJ i Emar Solo Bis zostały dodatkowo wyposażona w karteczki przygotowane w innych kolorach, które możemy umieścić w miejsce standardowych, ciemnych klawiszy. Dzięki temu zwiększa się czytelność funkcji dostępnych z poziomu klawiatury.
karteczki opisowe bingo karteczki opisowe soloKlawiatura w kasie Novitus Mała Plus E, poprzez zastosowanie kilku kolorów oznaczających różne rodzaje klawiszy, sprawia wrażenie najbardziej czytelnej. Niewątpliwym minusem tej kasy jest za to brak klawiszy tzw. szybkiej sprzedaży, do których można przyporządkować wybrane artykułu lub usługi z bazy, czy też skróty do obowiązkowych raportów, które musimy wykonywać. Na plus należy za to zaliczyć kolejność klawiszy znajdujących się w pierwszym pionowym rzędzie z prawej strony. Ich umiejscowienie związane jest z kolejnością operacji, jakie wykonujemy podczas sprzedaży (najpierw wprowadzenie ilości, następnie ceny, wybór towaru lub usługi z listy, podsumowanie i zakończenie paragonu).
Biorąc pod uwagę wszystkie cechy, w mojej opinii, klawiatura kasy fiskalnej Posnet Bingo HS EJ jest najbardziej funkcjonalna spośród zaprezentowanych urządzeń. Na tę ocenę wpłynęły następujące elementy: klawisze szybkiej sprzedaży, czytelnie opisane funkcje klawiszy, możliwość założenia silikonowej osłony klawiatury pod specjalną ramkę. Kasa Emar Solo Bis również ma możliwość założenia silikonowej osłony pod specjalną ramkę.
Zupełnie inaczej skonstruowana jest klawiatura w kasie Elzab Mini E - zbudowana z przełączników pokrytych folią o wysokiej wytrzymałości, odpornej na zachlapanie. Pod folią znajduje się wkładka papierowa z opisem klawiszy. Można ją wyjąć, opisać ręcznie lub zastąpić nowym wydrukiem. Czytelność tej klawiatury obniża dość duża ilość znaków i symboli umieszczona na każdym z klawiszy.
Warto również zaznaczyć, że przy znacznej sprzedaży zdecydowanie wygodniej pracuje się na kasie wyposażonej w tradycyjne klawisze.

klawiatura emar solo klawiatura novitus mała plus e klawiatura elzab mini e  klawiatura posnet bingo hs ej

  • Pozostałe funkcje
Przedstawiane przez nas kasy fiskalne różnią się również innymi cechami, które wg nas mogą mieć znaczenie dla niektórych użytkowników:
  Emar Solo Bis Elzab Mini E Novitus
Mała Plus E
Posnet
Bingo HS EJ
długość nazwy towaru 42 znaki 34 znaki 40 znaków 40 znaków
nagłówek paragonu  5 linii po 42 znaki 5 linii po 40 znaków 6 linii po 22 znaki 10 linii po 40 znaków
pojemność bazy towarowej 2000 PLU 3071 PLU 3000 PLU 4000 PLU
szybkość wydruku 15 linii/sek 15 linii/sek 10 linii/sek 16 linii/sek
szerokość i długość papieru 57 mm/30 m 57 mm/40 m 57 mm/30 m 57 mm/30 m
NIP nabywcy TAK TAK TAK TAK
nagłówek graficzny NIE NIE TAK NIE
waga 1,4 kg 0,89 kg 1,5 kg 1,9 kg
cena sugerowana 1290zł netto 1290zł netto 1250zł netto 1299zł netto

Autor: Marcin Łagowski

» wszystkie aktualności


Punkty sprzedaży

AM DOMAR - kasy fiskalne Warszawa

AM DOMAR - kasy fiskalne Warszawa

ul. Tamka 34

00-355 Warszawa

tel. (22) 828-98-06, 501-725-616

email: biuro@kasyfiskalne.eu


» więcej informacji
ARTOM BIS - kasy fiskalne Bydgoszcz

ARTOM BIS - kasy fiskalne Bydgoszcz

Śniadeckich 25

85-011 Bydgoszcz

tel. 52 322 75 06

email: artombis@artombis.pl


» więcej informacji
ASCO II - kasy fiskalne Stalowa Wola

ASCO II - kasy fiskalne Stalowa Wola

al. Jana Pawła II 13

37-450 Stalowa Wola

tel. 15 842 54 88, 502 302 910

email: ascoii@ascoii.com.pl


» więcej informacji
ASTRA - kasy fiskalne Pisz

ASTRA - kasy fiskalne Pisz

Aleja Piłsudskiego 16

12-200 Pisz

tel. (87) 423 34 32, 695 938 252

email: komputery@astra.pisz.pl


» więcej informacji
CERTUSCOMP - kasy fiskalne Siedlce

CERTUSCOMP - kasy fiskalne Siedlce

Plac 1000-lecia 18

08-110 Siedlce

tel. (25) 631 02 58, 600 03 03 99, 690 95 00 95

email: biuro@certuscomp.pl


» więcej informacji
COMKAS S.C. - kasy fiskalne Bełchatów

COMKAS S.C. - kasy fiskalne Bełchatów

Piłsudskiego 15

97-400 Bełchatów

tel. (44) 633 23 94, 516105111

email: comkas@comkas.pl


» więcej informacji
DATA NET - kasy fiskalne Płock

DATA NET - kasy fiskalne Płock

ul. Kolberga 16

09-407 Płock

tel. 24 264 64 64, 24 268 68 68

email: biuro@data-net.com.pl


» więcej informacji
DATA SYSTEM - kasy fiskalne Gdańsk

DATA SYSTEM - kasy fiskalne Gdańsk

Wodnika 1A

80-299 Gdańsk

tel. 663 404 988, 605 222 842

email: biuro@data-system.pl


» więcej informacji
ELERNET - kasy fiskalne Rzeszów ELPRO - kasy fiskalne Łódź

ELPRO - kasy fiskalne Łódź

ul. Legionów 93/95

91-072 Łódź

tel. (42) 664-06-00, 600-410-420

email: elpro@elpro.com.pl


» więcej informacji
ESC S.A. - kasy fiskalne Kraków

ESC S.A. - kasy fiskalne Kraków

ul. Mieszczańska 19

30-313 Kraków

tel. (12) 6565158, (12) 6563364

email: sprzedaz@escsa.pl


» więcej informacji
FISKAL SERWIS - kasy fiskalne Łomża

FISKAL SERWIS - kasy fiskalne Łomża

Mazowiecka 1 paw.9

18-400 Łomża

tel. 86 477-40-10, 502-335-002

email: biuro@fiskal24.pl


» więcej informacji
GamBit - kasy fiskalne Gliwice

GamBit - kasy fiskalne Gliwice

ul. Tarnogórska 234

44-100 Gliwice

tel. +48 32 270 05 37, +48 32 270 05 21

email: kasy@gambit.pl


» więcej informacji
HESystem - kasy fiskalne Tomaszów Mazowiecki

HESystem - kasy fiskalne Tomaszów Mazowiecki

Konstytucji 3 Maja 9/22

97-200 Tomaszów Mazowiecki

tel. (44) 724 45 22, 663909025

email: biuro@hesystem.pl


» więcej informacji
INFO-SERWIS - kasy fiskalne Lublin

INFO-SERWIS - kasy fiskalne Lublin

ul. Fabryczna 3 lok.9

20-301 Lublin

tel. (81) 745-19-10, 609 98 00 00, 603 91 92 98

email: biuro@infoserwis.lublin.pl


» więcej informacji
INFOKASY - kasy fiskalne Ełk

INFOKASY - kasy fiskalne Ełk

ul. Jana Pawła II 1

19-300 Ełk

tel. 87-610-41-63, 606-83-10-83

email: kontakt@infokasy.pl


» więcej informacji
INTECH - kasy fiskalne Zielona Góra

INTECH - kasy fiskalne Zielona Góra

ul. Podgórna 25

65-213 Zielona Góra

tel. (68) 414 14 92, 603 676 576, 668 138 771

email: intech@post.pl


» więcej informacji
KAS-TECH - kasy fiskalne Oława

KAS-TECH - kasy fiskalne Oława

ul. 3 Maja 8u/2a

55-200 Oława

tel. 792 502 051, 71 303 26 06

email: kastech@wp.pl


» więcej informacji
KAS-TECH - kasy fiskalne Wrocław

KAS-TECH - kasy fiskalne Wrocław

ul. Karmelkowa 66

52-331 Wrocław

tel. 693 73 73 83, 790 243 243

email: kastech@wp.pl


» więcej informacji
KOMTECH - kasy fiskalne Zgorzelec

KOMTECH - kasy fiskalne Zgorzelec

ul. Łużycka 7

59-900 Zgorzelec

tel. (75) 77-55-406, 600-920-413, 606-311-584

email: biuro@komtech.zgorzelec.pl


» więcej informacji
KON-TEL - kasy fiskalne Olsztyn

KON-TEL - kasy fiskalne Olsztyn

Plac Pułaskiego 6

10-515 Olsztyn

tel. (89) 534 50 60

email: kon-tel@wp.pl


» więcej informacji
MERKURIUS - kasy fiskalne Szczecin

MERKURIUS - kasy fiskalne Szczecin

ul. Sabały 10

71-341 Szczecin

tel. 604 08 44 66, 501 04 14 02

email: biuro@merkurius.pl


» więcej informacji
NOMA-SYSTEM - kasy fiskalne Kielce

NOMA-SYSTEM - kasy fiskalne Kielce

ul. Planty 4

25-508 Kielce

tel. (41) 3444710

email: biuro@noma-system.pl


» więcej informacji
ORFIN - kasy fiskalne Wałbrzych

ORFIN - kasy fiskalne Wałbrzych

ul. 11 Listopada 31

58-302 Wałbrzych

tel. 74 846 90 80, 518 106 089

email: info@orfin.info


» więcej informacji
PARTNER - kasy fiskalne Poznań

PARTNER - kasy fiskalne Poznań

ul. Fabryczna 1

61-524 Poznań

tel. (61) 661-99-00, (61) 662-09-01

email: biuro@partner.poznan.pl


» więcej informacji
PEROX FUH - kasy fiskalne Szczecinek

PEROX FUH - kasy fiskalne Szczecinek

Armii Krajowej 68

78-400 Szczecinek

tel. (94) 374 21 50, 666 200 766

email: biuro@perox.pl


» więcej informacji
Plik24.pl - kasy fiskalne Ostrołęka

Plik24.pl - kasy fiskalne Ostrołęka

ul. gen. A.E.Fieldorfa "Nila" 5A

07-410 Ostrołęka

tel. 29 764-63-33, 693-841-001

email: bok@plik24.pl


» więcej informacji
PRIMA - kasy fiskalne Koszalin

PRIMA - kasy fiskalne Koszalin

ul. Szczecińska 14

75-135 Koszalin

tel. 94 341 00 25, 731 472 100, 731 472 200

email: handlowy@prima.pc.pl


» więcej informacji
PROMES - kasy fiskalne Bielsko-Biała

PROMES - kasy fiskalne Bielsko-Biała

ul. Zagajnik 9A

43-300 Bielsko-Biała

tel. 731 930 600, 660 487 504

email: biuro@promes24.pl


» więcej informacji
PROMES - kasy fiskalne Wodzisław Śląski

PROMES - kasy fiskalne Wodzisław Śląski

ul. Wałowa 45

44-300 Wodzisław Śląski

tel. 731 930 600, 660 487 504

email: biuro@promes24.pl


» więcej informacji
RAS - kasy fiskalne Częstochowa

RAS - kasy fiskalne Częstochowa

ul. Wilsona 8a

42-200 Częstochowa

tel. (34) 361 57 28, 602 463 143

email: ras@pro.onet.pl


» więcej informacji
SEGAL - kasy fiskalne Opole

SEGAL - kasy fiskalne Opole

ul. Światowida 5

45-325 Opole

tel. 77 4 577-599

email: biuro@segal.pl


» więcej informacji
SKIBIŃSKI - kasy fiskalne Głogów

SKIBIŃSKI - kasy fiskalne Głogów

ul. Piotra Skargi 6

67-210 Głogów

tel. 76 831-32-17, 501-459-645

email: cuf@skibinski.info


» więcej informacji
TaBNeT - kasy fiskalne Radom

TaBNeT - kasy fiskalne Radom

ul. Żwirki i Wigury 33 lok 7

26-600 Radom

tel. +48 606 122 408

email: pawel@TaBNeT.pl


» więcej informacji
Unikas - kasy fiskalne Toruń

Unikas - kasy fiskalne Toruń

Tadeusza Kościuszki 81/55 (dojazd od ul. Łokietka)

87-100 Toruń

tel. 793 301 339

email: biuro@urzadzeniafiskalne24.pl


» więcej informacji

Wylicz koszt kasy online

Cena zakupu:

Pierwsza kasa do firmy?

Jesteś płatnikiem VAT?

Forma opodatkowania

Rzeczywisty koszt kasy online to:

Obowiązek prowadzenia
ewidencji na kasach online

kasy online 2019 2020

© 2011 centrumkasiarzy.pl - drukarki i kasy fiskalne

Realizacja: strony www - Trawka Studio